На вимогу Світового банку в Україні активізується впровадження ювенальної юстиції

335769796З метою виконання Україною заходів проекту Світового банку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» на засіданні Уряду прийнято постанову, яка забезпечить перший етап у реформуванні інституту соціального інспектора.

Міністр соціальної політики Людмила Денісова зазначила, що відтепер державний соціальний інспектор матиме повноваження здійснювати контроль за призначенням допомоги, що надається з урахуванням сукупного доходу сім’ї: державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги на дітей одиноким матерям; субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг; компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг.

За словами Людмили Денісової, контроль за цільовим використанням коштів при народженні та усиновленні дитини буде покладено на спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей. Окрім того, зазначені служби будуть здійснювати обстеження умов проживання дітей, які виховуються опікунами (піклувальниками) та одинокими матерями.

«Такий підхід дозволить зосередити увагу соціального інспектора на адресній соціальній підтримці сім’ї та цільовому використанні коштів Державного бюджету шляхом здійснення контролю за достовірністю наданих заявником даних про доходи та майновий стан. Водночас, дозволить спеціалістам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей виявляти сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах», — підкреслила Міністр.

Урядовый портал

Одно мнение на “На вимогу Світового банку в Україні активізується впровадження ювенальної юстиції

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *