Епископ Пантелеимон. Вітальний лист Блаженнішого Митрополита Володимира учасникам III Всеукраїнського батьківського Форуму

Шановні учасники Третього Всеукраїнського батьківського форуму, дорогі брати та сестри!


Проведення Всеукраїнських батьківських форумів вже стало традицією і вселяє надію в те, що український батьківський рух й надалі буде ефективним у примноженні сімейних, духовних та моральних основ нашого народу.

Широке коло компетентних людей, котрі приймають участь у Форумі, мають підняти питання, які найбільш гостро хвилюють батьківську та педагогічну спільноту. Серед них: актуальні питання середньої освіти, проблеми сім’ї та захист її прав, взаємини дорослих і дітей, ювенальна юстиція, гендерна політика держави та інші.

Церква розділяє занепокоєння батьків моральною та духовною кризою сучасного суспільства та застерігає від руйнування інституту сім’ї, оскільки саме в родині реалізується справжня любов до ближнього. Стати на перешкоді цього процесу можливо тількишляхом зміцнення сімейних цінностей.

Підтримка української родини, традиційної духовності, належне виховання молоді через навчальний процес – це питання національної безпеки. А тому відповіді на виклики сьогодення Церква і держава мають шукати спільно. 15 березня 2013 р.Священний Синод Української Православної Церкви звернувся до керівництва держави з приводу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні». Ми сподіваємось що голос Церкви буде почутий.

На Архієрейському Соборі у лютому цього року церковна повнота висловила своє занепокоєння стосовно вирішення проблем пов’язаних із застосуванням ювенальної юстиції. Перед нами сьогодні гостро стоїть проблема покинутих дітей, яку повинна вирішувати держава шляхом підтримки багатодітних та неблагополучних родин, а не простим вилученням дітей з родин, які мають низький рівень матеріального добробуту.

Церква також сказала своє слово стосовно збору, електронної обробки, зберігання та несанкціонованого поширення надлишкових персональних даних, що стосуються сімейного життя. Безальтернативні методи є неприпустимими.

Окрім цього, в Україні має бути повністю заборонена пропаганда насильства, пияцтва, реклама аморальних розваг, ідеології споживацтва і вседозволеності. Тому, ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі щодо недопущення поширення в інформаційному просторі України розпусти, насильства і жорстокості вважаємо недоцільною.

Висловлюємо подяку активістам громадської організації Батьківський комітетза активну громадську позицію і тверезість поглядів, що протидіють поширенню проблем сучасності. Сподіваємося, що співпраця між Українською Православною Церквою та громадською організацією Батьківський комітет принесе бажані результати. Прикликаю на всіх учасників Форуму Боже благословення!

+ ВОЛОДИМИР Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви Blagoslovenie Foruma Mitropolitom

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *