Експерти визначили цілий ряд небезпек введення біометричних документів

11 жовтня в прес-центрі УКРІНФОРМ відбувся круглий стіл з приводу можливості введення в Україні біометричних паспортів та ризиків пов`язаних з цім кроком.

В круглому столі приймали участь народні депутати Юрій БОЛДИРЄВ, Володимир КАПЛІЄНКО, заступник голови Держкомпідприємництва ШЕЙКО Олег, заступник Директора департаменту Міністерства соцполітики Іван Хохленков, судовий експерт в сфері фінансів та оподаткування Олег ЩЕРБАНЮК. Антон Басін, представник Департаменту Державної міграційної служби України. Також зібрались правозахисники, експерті, держслужбовці, політологи, громадські діячів, які з різних сторін обговорювали питання, яке торкнеться кожного громадянина. Також прийшов на круглий стіл автор законопроекту Василь Грицак, народний депутат, який по даним ЗМІ являється представником концерну ЕДАПС — виробника нових документів.

Експерти визначили цілий ряд небезпек введення біометричних документів для нашого суспільства.

Народний депутат України Юрій Болдирєв заявив що: «Закон дуже сухий. Він написаний з великими лухтами по всім істотним параметрам. Я вважаю закон в тому вигляді в якому він був виставлений на голосування нікуди не годним. І державний документ такої якості приймати неможливо.

Експерт Олег Щербанюк наголосив, що введення в Україні біометричних паспортів може привести до зловживань з боку розпорядників реєстру та правоохоронних органів: «У даному випадку всі відомчі інформаційні системи замикаються на Єдиний Державний інформаційний реєстр, тобто він отримує владу над відомчими інформаційними системами, що є можливістю для маніпулювання всіма органами влади в державі. А це плавний перехід від демократії до тоталітарної держави» Крим того: «Створюється база даних відбитків пальців жителів всієї країни. А при сучасних технологіях можна виготовити та нанести ці відбитки куди завгодно. Як в цій ситуації ми можемо бути захищенні від зловживання правоохоронних органів або зловмисників?».

Спеціалісти IT-технологій зазначили важливість безпеки особистих даних громадян. Інформація з Демографічний реєстру, буде передаватися по глобальній мережі Інтернет, у тому числі за межі України. Широко відомо як легко продаються бази даних на Україні – суспільство спостерігає як регулярно спалахують скандали з цього приводу. Відповідно це говорить про абсолютну технічну неможливість захисту персональних даних в Демографічному реєстрі. А в ньому буде накопичуватися особиста конфіденційна інформація про людину. Це надає необмежені можливості для зловмисників.

Багато питань виникає з приводу регулювання ціноутворення нових документів. Скільки будуть коштувати ці документи? Поки що незрозуміло яка буде остаточна ціна, але ясно що вони будуть досить вартісними — а їх треба кожному декілька видів. Таким чином виходить що 46 мільйонів українців будуть усе життя працювати на виробника цих документів. Прибутки від цього обороту просто колосальні! Чи витримає середньостатистичний українець це ярмо?

Важливе зауваження прозвучало з боку правозахисників. Сотні тисяч наших співвітчизників неодноразово заявляли про відмову прийняття таких документів. Але законопроект не вирішив цієї проблеми. Доля людей, що за релігійними чи іншими переконаннями відмовляться від прийняття таких документів не визначена. Це стане причиною, ще більших невдоволень та визве серйозне соціальне напруження.

Крім того, фахівці розвіяли міфи про те, що неможливо підробити такі документи та наголосили що виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України передбачає впровадження Україною біометричного паспорта для виїзду за кордон, а не для внутрішнього паспорту та тим паче не для інших внутрішніх документів.

Учасники круглого стола звернулись к Президенту з проханням накласти вето на цей Закон, який обіцяє таку велику кількість порушень прав людини, що несумісно з демократичними стандартами нашої держави.

Прес-служба ВГО «Батьківський комітет України»

3 мнений на “Експерти визначили цілий ряд небезпек введення біометричних документів

 1. С наступающими праздниками!
  Видеоролик «Украинцы под тотальным контролем» (короткие ссылки).
  онлайн на Яндекс-видео:
  http://bit.ly/138Fmzl

  скачать в разных форматах с EX.UA
  http://bit.ly/Uwx3ID

  скачать с Files.Mail.ru:
  MP4-HD-720p: http://bit.ly/TU5nNM
  PAL-MPG-4×3-576i: http://bit.ly/USWypA
  PAL-MPG-16×9-576i: http://bit.ly/VMddHX
  AVI-528p: http://bit.ly/WyZWT6
  MP4-xvid-360p: http://bit.ly/13bTyGT
  3GP-AVC-240p: http://bit.ly/Wz6xNe

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *